W niedziele i święta:
7:00, 9:30, 11:00, 15:00 (16:00)

Kaplica:
KANCELARIA
Kancelaria Parafialna czynna jest w piątek w godzinach od 16:00 do 18:30 z wyjątkiem pierwszych piątków i Świąt Kościelnych

Parafia Wszystkich Świętych

Wieprz 732
34-122 Wieprz
Losowe Zdjecie
Droga życia
parafia wieprz

Takich czcicieli chce mieć Ojciec

Czciciele w Duchu i prawdzie.

W życiu religijnym ciągle jesteśmy na etapie dziecka, które uczy się chodzić, czepia się wszystkich mebli, jakie są w zasięgu jego ręki. Owe ,,meble” to są praktyki religijne.

Tymczasem Bóg czeka na taką wolność w Duchu i w prawdzie, która ceniąc owe meble, umie chodzić bez ich asekuracji.

Życie religijne to umiłowanie Ducha i prawdy.

Razem ze zwolennikami Heroda

Próba wplątania Jezusa w intrygi polityczne: Podatek- Cezar. Dlatego jej autorami są Herodianie, zausznicy służalczego władcy. Tym razem zasadzka się nie udała, ale rozmowa na ten temat została odnotowana i wróci wśród oskarżeń

Jezusa tuż przed wydaniem wyroku.

Politykowanie niewiele ma wspólnego z Ewangelią.

Myśl tygodnia

Wyprawił ucztę weselną swemu synowi

Kultura stołu wymaga wielu zabiegów przy jego przygotowaniu. Kulturę gospodarzy poznaje się po kulturze przygotowania stołu.

Kultura stołu wymaga odpowiedniego zachowania przy nim. To ważny wykładnik poziomu siedzących przy stole. Kultura słowa, postawy, czystych rąk i ubrania.

Bez kultury stołu nie można wejść na ucztę w królestwie niebieskim.