W niedziele i święta:
7:00, 9:30, 11:00, 15:00 (16:00)

Kaplica:
KANCELARIA
Kancelaria Parafialna czynna jest w piątek w godzinach od 16:00 do 18:30 z wyjątkiem pierwszych piątków i Świąt Kościelnych

Parafia Wszystkich Świętych

Wieprz 732
34-122 Wieprz
Losowe Zdjecie
Droga życia
parafia wieprz

Myśl tygodnia

Ten lud czci mnie wargami(…) czci na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi

Trzeba przed każdym kazaniem prosić Boga, by kaznodzieja wykorzystał czas homilii na przekazanie zasad podanych przez Boga, a nie przez ludzi.

O skuteczności kazania w wielkiej mierze decyduje modlitwa słuchaczy za kaznodzieję.

Kazanie to czas szczególnie błogosławiony.

Myśl tygodnia

Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda

Są dwie możliwości: albo ciało jest do dyspozycji ducha, albo duch do dyspozycji ciała.

W pierwszym wypadku duch przemienia ciało i czyni je narzędziem w swoich wielkich dziełach, tak na ziemi jak i w niebie. W drugim wypadku duch zostawia ciało samemu sobie, bo w jego uczynkach nie może uczestniczyć. Wówczas kresem działania ciała jest śmierć.

Należy tworzyć środowiska ludzi ducha.

Myśl tygodnia

Kto spożywa moje ciało i pije moją krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym

Zamknięci w doczesności, a często nią oczarowani, nie myślimy i tęsknimy do wieczności.

Jezus na ziemi tęsknił do niej, do domu Ojca, i chciał i w nas tę tęsknotę obudzić.

Zbyt łatwo zgodziliśmy się na tę naszą śmiertelność. Jesteśmy jak chorzy, którzy nie walczą o życie.. Nawet nie szukają lekarstwa.

Eucharystia jest lekarstwem na naszą śmiertelność.