W niedziele i święta:
7:00, 9:30, 11:00, 15:00 (16:00)

Kaplica:
KANCELARIA
Kancelaria Parafialna czynna jest w piątek w godzinach od 16:00 do 18:30 z wyjątkiem pierwszych piątków i Świąt Kościelnych

Parafia Wszystkich Świętych

Wieprz 732
34-122 Wieprz
Losowe Zdjecie
Droga życia
parafia wieprz

Myśl tygodnia

Później jednak opamiętał się i poszedł

Refleksja nad decyzjami i nad wykonywaniem. Jest zawsze chwila czasu, by ocenić decyzje. Bywa, że liczy ona tylko sekundy, a nawet ułamki sekund – ale zawsze jest. Brakuje jej tylko w odruchowym działaniu.

Krytyczna ocena własnej decyzji to istotny element mądrości. Ona pozwala na korektę błędnej decyzji. Można ją zmienić i to jest cecha ludzi mądrych.

Każda następna decyzja winna być mądrzejsza od poprzedniej.

Myśl tygodnia

Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy

Bóg nikomu nigdy nie wyrządza krzywdy. Wszystko otrzymujemy od Niego jako dar i za wszystko trzeba Mu nieustannie dziękować. Jeśli czegoś nie daje, to i tak nie mamy do tego prawa i nie można Bogu czynić zarzutu, ze jest niesprawiedliwy.

Należy się cieszyć z tego, co posiadamy, a nie smucić z tego, że czegoś nie mamy. Ten smutek jest zupełnie nie uzasadniony, bo w imię czego je mam mieć jakieś prawa, a Bóg ma obowiązek je respektować. W imię czego?

Dziękczynienie zbliża do Boga.

Myśl tygodnia

Przebaczy z serca swemu bratu

W świecie obowiązuje prawo akcji i reakcji. Ono również jest mechanizmem normującym sprawiedliwość wśród ludzi. Za krzywdy należy się kara. I to prawo musi być zachowane. Zły czyn musi być ukarany. W relacjach ludzkich dochodzi jednak cos więcej – wrogość. Ona rodzi również wrogość, a ta niszczy więzy międzyludzkie. Przebaczenie nie usuwa sprawiedliwości, ono na niej buduje. Przebaczenie usuwa wrogość. Ono jest Bożą reakcją na krzywdę.