W niedziele i święta:
7:00, 9:30, 11:00, 15:00 (16:00)

Kaplica:
KANCELARIA
Kancelaria Parafialna czynna jest w piątek w godzinach od 16:00 do 18:30 z wyjątkiem pierwszych piątków i Świąt Kościelnych

Parafia Wszystkich Świętych

Wieprz 732
34-122 Wieprz
Losowe Zdjecie
Droga życia
parafia wieprz

Myśl tygodnia

Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście Mnie nie uczynili.

Można zostać potępionym tylko, dlatego, że człowiek nie uczynił czegoś dobrego wtedy, gdy miał do tego okazję.

Zaniedbanie dobrego czynu wystarczy do potępienia.

Ta niechęć czynienia dobra rzadko, kiedy jest dostrzegana przez chrześcijan. To ona decyduje o bierności, o braku inicjatywy.

Tysiące ludzi zostanie sparaliżowanych strachem, gdy Bóg objawi im, ile mogli uczynić dobra, a nie uczynili.

Każdemu według jego zdolności

Tylko Bóg potrafi właściwie ocenić zdolności człowieka. Talenty to są pieniądze potrzebne do wykonywania zadań zleconych przez Boga.

Zadania są proporcjonalne do otrzymywanych zdolności.

Co uczynić, by zmobilizować i zaktywizować zdolności? Co uczynić, by ludzie zdecydowali się na inicjatywę?

Ewangelia mobilizuje i organizuje ludzi dobrej woli.

Myśl tygodnia

Zaprawdę powiadam wam, nie znam was

Straszne słowa Boga skierowane do ludzi nieroztropnych, tych, którzy nie umieją przewidzieć przyszłości. Panny niemądre żyły tylko tym, co miały. Nie pomyślały o jutrze, nie były na niego przygotowane.

Ewangelia to sztuka życia, w którym dobrze wykorzystane dziś przygotowuje jutro.

Ten, kto nie myśli o oliwie na jutro, zostanie w ciemnościach.

Dziś trzeba zgromadzić oliwę na wieczność.