W niedziele i święta:
7:00, 9:30, 11:00, 15:00 (16:00)

Kaplica:
KANCELARIA
Kancelaria Parafialna czynna jest w piątek w godzinach od 16:00 do 18:30 z wyjątkiem pierwszych piątków i Świąt Kościelnych

Parafia Wszystkich Świętych

Wieprz 732
34-122 Wieprz
Losowe Zdjecie
Droga życia
parafia wieprz

Razem ze zwolennikami Heroda

Próba wplątania Jezusa w intrygi polityczne: Podatek- Cezar. Dlatego jej autorami są Herodianie, zausznicy służalczego władcy. Tym razem zasadzka się nie udała, ale rozmowa na ten temat została odnotowana i wróci wśród oskarżeń

Jezusa tuż przed wydaniem wyroku.

Politykowanie niewiele ma wspólnego z Ewangelią.

Myśl tygodnia

Wyprawił ucztę weselną swemu synowi

Kultura stołu wymaga wielu zabiegów przy jego przygotowaniu. Kulturę gospodarzy poznaje się po kulturze przygotowania stołu.

Kultura stołu wymaga odpowiedniego zachowania przy nim. To ważny wykładnik poziomu siedzących przy stole. Kultura słowa, postawy, czystych rąk i ubrania.

Bez kultury stołu nie można wejść na ucztę w królestwie niebieskim.

Myśl tygodnia

Właśnie ten kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła

Odrzucony kamień. Jeden stacza się coraz niżej i ginie. Tak jest z wielu ludźmi odrzuconymi przez tych, którzy budują: rodziców, środowisko, mających władzę. Odrzucone kamienie tworzą margines społeczny!

Inny, o ile zachowa prawość, zostaje wyniesiony ponad tych, którzy go odrzucili. Tak było z Józefem z Egiptu. Samo odrzucenie jeszcze o niczym nie przesądza.

O losach człowieka decyduje jego prawość.