W niedziele i święta:
7:00, 9:30, 11:00, 15:00 (16:00)

Kaplica:
KANCELARIA
Kancelaria Parafialna czynna jest w piątek w godzinach od 16:00 do 18:30 z wyjątkiem pierwszych piątków i Świąt Kościelnych

Parafia Wszystkich Świętych

Wieprz 732
34-122 Wieprz
Losowe Zdjecie
Droga życia
parafia wieprz

Myśl tygodnia

Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy

Bóg nikomu nigdy nie wyrządza krzywdy. Wszystko otrzymujemy od Niego jako dar i za wszystko trzeba Mu nieustannie dziękować. Jeśli czegoś nie daje, to i tak nie mamy do tego prawa i nie można Bogu czynić zarzutu, ze jest niesprawiedliwy.

Należy się cieszyć z tego, co posiadamy, a nie smucić z tego, że czegoś nie mamy. Ten smutek jest zupełnie nie uzasadniony, bo w imię czego je mam mieć jakieś prawa, a Bóg ma obowiązek je respektować. W imię czego?

Dziękczynienie zbliża do Boga.

Myśl tygodnia

Przebaczy z serca swemu bratu

W świecie obowiązuje prawo akcji i reakcji. Ono również jest mechanizmem normującym sprawiedliwość wśród ludzi. Za krzywdy należy się kara. I to prawo musi być zachowane. Zły czyn musi być ukarany. W relacjach ludzkich dochodzi jednak cos więcej – wrogość. Ona rodzi również wrogość, a ta niszczy więzy międzyludzkie. Przebaczenie nie usuwa sprawiedliwości, ono na niej buduje. Przebaczenie usuwa wrogość. Ono jest Bożą reakcją na krzywdę.

Myśl tygodnia

Niech ci będzie jak poganin i celnik

Trzeba walczyć o brata, który idzie drogą własnej zguby. Ale jeśli ta walka się nie udaje, nie można ani z nim wędrować (bo zginiemy oboje), ani poświęcać życia dla niego. Trzeba się odciąć od niego.

Taka decyzja jest dobra dla niego i dla nas. Zaczyna się wówczas swoista licytacja - kto z nas wygra życie - my czy on.

W tej licytacji zostanie pokonany i może zmądrzeje.

Walka o alkoholika to bardzo trudna rzecz.